FASCYNUJĄCE FASCYNATORY

Fascynatory, kapelusiki, toczki. Kiedyś były bardzo modne i chętnie noszone przez kobiety. Dzisiaj to prawie zapomniana ozdoba czy może nakrycie głowy? Tak czy tak ten niezwykle dekoracyjny element damskiego stroju prawie całkiem zniknął z naszych szaf. Prawie całkiem. No właśnie. Na szczęście są jeszcze modystki – tak właśnie nazywa się ten zawód – które tworzą zupełnie niezwykłe, zachwycające wręcz fascynatory. Do takich osób należy właśnie Katarzyna Nowakowska i pracownia ZUWIKA DESIGN.

Wiecie już pewnie czytając czasem 😉 moje wpisy, że lubię i doceniam kobiety odważne, które lubią eksperymentować ubiorem zachowując przy tym swój własny styl. Kilka dni temu miałam okazję widzieć Kasię w pracy. Z jaką pasją i zaangażowaniem przekonuje kobiety do noszenia wykonanych przez siebie, trzeba powiedzieć z ogromną fantazją, dekoracyjnych nakryć głowy.  To trzeba było widzieć z jakim szaleństwem w oku J panie starsze i całkiem młode przymierzały te ozdoby. Istne szaleństwo! Genialna zabawa ale przyznam też, że nie spodziewałam się takich efektów. Można by powiedzieć wręcz spektakularnych. Wierzcie mi, że kobieta w takim nakryciu głowy wygląda jednak zupełnie inaczej. Dziwicie się pewnie dlaczego taki temat dzisiaj? Ano dlatego, że dla mnie to było świetne doświadczenie. Przełamywanie własnych oporów i uprzedzeń. Że to nie dla mnie, że źle wyglądam itp. Itd.

Kolejny raz przekonałam się, że warto eksperymentować. Warto doświadczać rzeczy, które do tej pory wydawały się nam „nie dla nas”

A Wy? Co o tym myślicie? Wyszłybyście na ulicę w takim stroiku na głowie ? 🙂

 

1 komentarz

  • Maja 07/10/2018 at 6:52 am Reply

    Pani Magdaleno, dziękujemy za wspaniałą stronkę i pozdrawiamy z Wrocławia. Uwielbiamy fascynatki i coraz odważniej eksperymentujemy z kolorami 😀 pomimo, że przekroczyłyśmy sześćdziesiątkę.

Skomentuj